Dziękujemy za wiadomość

Twoja wiadomość została wysłana, dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej na nią odpowiedzieć.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wiadomość zostanie wysłana do

Zapytanie

* Wymagane pola

Historie klientów

Filetowanie piersi drobiowych w Bośni, cała historia

11 Kwietnia 2017

Breast Filleting at Madi, Bosnia

"Jeśli priorytetem jest wytwarzanie pełnowartościowego produktu końcowego, chcemy być liderem". Oto wizja bośniackiego producenta brojlerów Madi, która w tym kontekście zdecydowała się na zakup urządzenia AMF-BX FlexControl dla nowego zakładu przetwórczego w Tesanj w północnej Bośni.

Edin Jabandzic, Dyrektor Zarządzający Madi, wyjaśnia: "Połówki i całe filety drobiowe są kluczowymi produktami naszej firmy. Szczycimy się pozycją lidera w naszym regionie. Oznacza to posiadanie efektywnego, najnowocześniejszego procesu, który zapewnia nam stałą wysoką jakość. Naszym celem jest nie tylko oszczędzanie siły roboczej, ale także podnoszenie standardów jakościowych i ograniczenie kontaktu z produktem, aby oferować zdrowszy produkt końcowy i wydłużyć czas przechowywania."
 

POSZUKUJĄC NAJLEPSZEGO

Pan Jabandzic kontynuuje: "Byliśmy w kontakcie z Marel Poultry już przez dłuższy okres, a system Stork AMF-BX FlexControl nie był dla nas obcy. Jednak ważne dla nas było zobaczenie pomyślnie działającego systemu w naszym regionie. Marel Poultry zorganizował dla nas wizytę referencyjną na Słowenii. To, co zobaczyliśmy, przekonało nas, że jest to właściwe rozwiązanie do filetowania piersi drobiowych. Dla Madi unikatową zaletą systemu AMF-BX FlexControl jest produkcja pełnych filetów z dołączonymi polędwiczkami. Jest to produkt, który sprzedajemy zarówno masowo, jak i w opakowaniach do sprzedaży detalicznej, nie tylko tutaj w Bośni, ale także na sąsiednich rynkach. Produkowaliśmy je wykorzystując pracę ręczną.
 

UDANY POCZĄTEK

Zadaniem Systemu Stork AMF-BX miała być produkcja połówek i pełnych filetów z dołączonymi polędwiczkami. W zależności od zapotrzebowania rynku Madi także zbiera polędwiczki osobno. Robi się to ręcznie. W razie potrzeby system AMF-BX może zostać rozwinięty, aby umożliwić zmechanizowanie tej ważnej operacji.
 

SIĘGAJĄC WYŻYN

Edin Jabandzic jest entuzjastycznie nastawiony do menu kontroli systemu. "Receptury pozwalają nam przechowywać różne ustawienia modułów dla różnych wag mostków piersiowych. Zresetowanie systemu przy zmianie wagi jest niezwykle proste. Wystarczy wprowadzić nową wagę na ekranie dotykowym znajdującym się bezpośrednio na maszynie. Wszystkie ustawienia modułu są następnie automatycznie zmieniane, a wcześniejsze ustawienia filetowania zresetowane natychmiastowo. Zawsze możemy być pewni, że osiągniemy najwyższe standardy wydajności, jakości i prezentacji produktów bez względu na wagę mostków piersiowych ".
 

PATRZĄC W PRZYSZŁOŚĆ

Madi, Bosnia

Pan Jabandzic stwierdza: "Do tej pory jesteśmy zadowoleni z działania systemu, choć mamy go od niedawna. Jesteśmy pewni, że przy dalszym technicznym i technologicznym wsparciu oraz szkoleniu firmy Marel Poultry będziemy mogli osiągnąć wyżyny. Byliśmy pod wrażeniem jakości, zaangażowania i profesjonalizmu pracowników z Marel Poultry, z którymi współpracowaliśmy, zarówno lokalnie, jak i w Holandii. W Marel Poultry mamy partnera, który rozumie nasze cele i zawsze stara się pomóc je osiągnąć".
 

Logo Madi poultry processor, BosniaO firmie Madi

Madi jest zintegrowanym pionowo producentem brojlerów z siedzibą w Bośni w miejscowości Tesanj. Firma jest własnością rodziny i jest obecnie prowadzona przez Maid i Edin Jabandziców, synów założyciela.

W zeszłym roku Madi zleciła budowę nowej fabryki przetwórstwa zdolną obsługiwać około 6000 b/h (100 b/m), jednej z największych na Bałkanach. W ciągu roku firma przetwarza około 11 milionów ptaków, co czyni ją największą w Bośni i Hercegowinie. Madi ma też ambicje regionalne.

LZ powodzeniem eksportuje do Serbii i Czarnogóry. Chociaż głównymi produktami Madi są całe, cięte i odkostnione świeże kurczaki, Madi oferuje również szeroki wybór dalej przetworzonych produktów, wyprodukowanych w osobnej jednostce, która może produkować do 25 ton dziennie. Należą do nich kiełbaski, krojone wędliny, szynka drobiowa i lokalne specjały, takie jak ćevapčići (kiełbaski bez skóry, z mięsa mielonego) i pljeskavica (paszteciki z mięsa), idealne do grillowania.

Higiena i jakość produktów są najważniejsza dla Madi. Gwarantuje to ścisła kontrola całego cyklu produkcyjnego firmy oraz obecność w pełni wszechstronnych systemów śledzenia z magazynu aż do produktu końcowego.

madi.ba