Dziękujemy za wiadomość

Twoja wiadomość została wysłana, dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej na nią odpowiedzieć.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wiadomość zostanie wysłana do

Zapytanie

* Wymagane pola

Wydarzenia

Polagra-Tech 2018

Roboty atakują Polskę!

Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra-Tech w tym roku odbywać się będą od 1 do 4 października w Centrum Kongresowym w Poznaniu. Firma Marel będzie reprezentowana przez Marel Poultry, Marel Meat i Marel Further Processing. Pokażemy, w jaki sposób możemy wspierać przetwórców w zwiększaniu wartości przetwórczej przez poprawę wydajności i jakości, z naciskiem na zautomatyzowane i zrobotyzowane rozwiązania.
 

Marel Poultry

Robot with a Knife

Jedną z głównych atrakcji na stoisku Marel Poultry podczas tegorocznych targów Polagra-Tech będzie „robot z nożem”. Pierwsze w Polsce zautomatyzowane systemy tnące i porcjujące, wykorzystujące układy RoboBatcher Flex i i-Cut 122, są obecnie instalowane w dwóch polskich zakładach. Inni polscy przetwórcy także mają możliwość skorzystania z tego zintegrowanego rozwiązania, które zapewnia inteligentne porcjowanie filetów na najwyższym poziomie automatyki.
 

Elastyczne cięcie

Kolejną atrakcją na stoisku Marel Poultry będzie system tnący ACM-NT. System ACM-NT uderza we właściwą strunę na polskim rynku, szczególnie ze względu na możliwość dostarczania wysokiej jakości produktów końcowych przy stałej wysokiej wydajności i niskim poziomie zatrudnienia. System ACM-NT to wyjątkowo elastyczny modułowy system cięcia, który może wytwarzać szeroką gamę anatomicznie ciętych produktów, zgodnie z życzeniem klienta. Specjalne funkcje, takie jak łączne ograniczanie szybkości i sterowanie zmiennoprzecinkowe, zapewniają jeszcze więcej korzyści.
 

AMF-i

Inteligentne filetowanie

Podczas targów Polagra-Tech szczególną uwagę poświeci się inteligentnemu systemowi filetowania piersi AMF-i. System AMF to sprawdzone rozwiązanie, z którego obecnie korzysta się na całym świecie. Najnowsza generacja AMF-i jest inteligentnym systemem filetowania, który konsekwentnie zapewnia wysoką wydajność. Moduły dostosowują się automatycznie do wielkości poszczególnych wsadów piersi, w oparciu o dane dostarczone przez początkowy pomiar.
 

Rozwój w kierunku zautomatyzowanego przetwarzania
 

Marel Meat

Przemysł mięsny stale się zmienia, a zapotrzebowanie konsumentów na różnorodne produkty żywnościowe stale rośnie. Wraz z rozwojem rynku, jednym z kluczowych tematów naszej działalności jest wzrost automatyzacji. Wydajność i spójność systemów Marel pozwala uzyskać zoptymalizowaną produkcję i wysokiej jakości produkty spożywcze.

Nasi eksperci zajmujący się przetwórstwem mięsa przeprowadzą Państwa przez unikalne cechy naszych urządzeń i zautomatyzowanych systemów - czy to systemów oszałamiania, robotów na linii ubojowej, linii rozbioru i odkostniania, dalszego przetwarzania lub pakowania.
 

URZĄDZENIA DO PRZETWARZANIA WSTĘPNEGO 

Najnowsze techniki skanowania 3D są zintegrowane z robotami M-Line, zapewniając wysoką dokładność cięcia i minimalizację ilości tusz uszkodzonych. Wydajności 1400 świń na godzinę, roboty są wyposażone w system podwójnej głowicy "TwinTool", który zapewnia szybką, automatyczną sterylizację narzędzia i dłuższą trwałość.
 

DeboFlex

DeboFlex

Nasza przełomowa linia, oparta na systemie szekli do odkostniania przodków i szynek wieprzowych zapewnia niższe koszty pracy, wyższe uzyski i lepszą jakość produktów o dłuższym czasie trwałości.

DeboFlex wykorzystuje przenośnik podwieszany wyposażony w specjalne obrotowe szekle do zaczepienia przodków lub szynek, które w ten sposób są transportowane, w kontrolowanym przepływie, między stacjami roboczymi. Proces odkostniania jest podzielony na prostsze, pojedyncze czynności z dedykowaną stacją roboczą dla każdego zadania. Na każdym stanowisku przodek lub noga jest automatycznie ustawiana we właściwej, optymalnej pozycji do wykonania zadania. Operatorzy nie muszą już przesuwać, obracać produktów.
 

SYSTEM ZARZĄDZANIA MIĘSAMI DROBNYMI

Znajomość dokładnej zawartości tłuszczu w produkcie przyjętym jest cenna, ale kontrolowanie tego, co faktycznie wychodzi z procesu, daje większą wartość dodaną. System Zarządzania Mięsami Drobnymi - Marel TMS został opracowany w celu analizy zawartości tłuszczu w wołowinie i wieprzowinie (stosunek tłuszczu do mięsa chudego - Chemical Lean) oraz umożliwia zarządzanie mięsem drobnym przez osiągnięcie docelowej zawartości tłuszczu wsadu.
 

Dalsze Przetwarzanie 

Nasze urządzenie RevoPortioner wytwarza doskonale porcjowane produkty w niskim ciśnieniu, zachowując jednocześnie teksturę i strukturę surowca. Końcowe produkty zawsze będą miały ten sam kształt, wagę i rozmiar i będą miały tę samą jakość, dokładnie według Twoich życzeń. Dzięki opatentowanemu, nowemu bębnowi Helix przepływ mięsa będzie stały, zapewniając optymalny i bardziej jednolity produkt końcowy. 
 

OCZYSZCZANIE WODY Z ZANIECZYSZCZEŃ PRZEMYSŁOWYCH

Dział Marel Water Treatment specjalizuje się w oczyszczaniu ścieków przemysłowych, głównie w branżach związanych z żywnością. Nasze rozwiązania w zakresie uzdatniania wody zapewniają bezpieczne odprowadzanie wody do kanalizacji lub wód powierzchniowych, ponowne jej wykorzystanie oraz oczyszczanie szlamu.
 

Intra-Logistyka

Coraz więcej przetwórców mięsa automatyzuje procesy produkcyjne, co powoduje rosnące zapotrzebowanie na efektywne systemy logistyki wewnętrznej do zarządzania złożonymi potrzebami w zakresie dystrybucji oraz by móc dostarczać możliwie najświeższe produkty. Rozwiązania firmy Marel są modułowe i obejmują zarówno małe systemy przenośnikowe, jak i duże zintegrowane systemy "pod klucz".
 

Innova

Oprogramowanie Innova Food Processing łączy wszystkie urządzenia linii razem i umożliwia maksymalne wykorzystanie urządzeń firmy Marel. Innova zapewnia najbardziej efektywną kontrolę procesu przetwarzania, dostępną dla poszczególnych maszyn lub linii technologicznych i dostarcza danych w czasie rzeczywistym do monitorowania wydajności, co pozwala zwiększyć rentowność.
 

Nasi eksperci

Nasz zespół specjalistów ds. drobiu, wśród których znajdzie się kierownik ds. sprzedaży Wojciech Waczkowski oraz kierownik regionalny sprzedaży obszaru Mathieu van Dongen, będzie służył poradą na naszym stoisku, informując o wszystkich innowacyjnych i korzystnych rozwiązaniach dla potrzeb w zakresie przetwarzania drobiu. Załoga firmy Meat, w tym Piotr Halemba, Juliusz Salach i Jan Bos, będzie do Państwa dyspozycji w kwestiach związanych z mięsem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Marel Further Processing, możesz zwrócić się do regionalnych kierowników sprzedaży, panów Francisa Fouwégo i Basa van Steenhardta Carrégo.

 

Czekamy na Ciebie w Poznaniu!